0 507 684 71 27 - 0 536 582 4068

Sosyal Medyada Biz}

Kampanya Spotu Başlığı
They start declaring you this and that. Either way, I technically inherit your building and your spaceship. Which means Planet Express is now… Awesome Express. You rotten kids!
TÜMÜNÜ GÖR

Otel İlaçlama

Otel İlaçlama

Otel Böcek İlaçlama

Otel, Motel, Hotel, Tatil köyü gibi müşteriye konaklama hizmeti veren işletmeler, konaklamanın yanı sıra konfor, temizlik, iyi yetişmiş personel ve eğlence temin etmek üzere de titiz davranmak durumundadırlar. Bu gibi bilinçli otel ve işletmelerin mevsimlik, sezonluk ya da yılın 12 ayı açık olmasına bağlı aylık periyodik haşere ve böceklere karşı ilaçlama yaptırmaları, otel ilaçlama sağlık açısından olduğu kadar müşterilerin istenmeyen görüntülere maruz kalmaması açısından da önem teşkil etmektedir. 

Otel İlaçlama Nasıl Yapılır?

Otel ilaçlama son derece koordineli bir mücadele ve ekip çalışması gerektirir. Otel satın alma, müdür, ya da sahibi tarafından karşılıklı imzalanmak üzere sezonluk ya da yıllık sözleşme yapılır. Kullanılan ilaçların markalarından, uygulamalara, tesis için ayrılan elaman sayısından, belirlenen günlere, aylık ödeme tarih ve fiyatlarına kadar detaylı bir sözleşme ile haşere ilaçlama mücadelesine başlanır. Otel ilaçlaması için yapılması gerekenlerin başında Hangi zararlıyla mücadele ettiğinizi bilmeniz gerekmektedir.

Otel Böcek İlaçlama Zamanı

Otel ilaçlama zamanı düzenli olarak belirli periyodlarda yapılmalıdır.Haşerenin türüne göre ilaçlama zamanında ilaçlar kullanılmalıdır, Öncelikle vaziyet planı üstünde nerelere nasıl ve hangi ekipmanlarla müdahale edileceğine ekip sorumlusu ve ekipçe karar verilir. Otel gibi müşterisine kaliteyi sunmakla mükellef olan işletmelere gelişi güzel kıyafetler ile gidilemez. Tüm ekip Üstünde temsil ettiği firmanın logosunun bulunduğu, adının yazılı olduğu kıyafet ve duruma göre özel kıyafetler ile göze de hitap etmeli, işletmeyi küçük düşürücü ve basit hizmet veren davranışlardan kaçınılmalıdır. 

Otel İlaçlama Alanları

Otel ilaçlamalarında mümkün olduğu kadar müşterileri rahatsız etmemek huzursuz olmalarına engel olmak esastır. Bu yüzden Otel kural ve kaideleri doğrultusunda değişen disco, sinek bar, havuz kenarı barları, mutfak, amfi tiyatro, oyun salonları tamamen kapandıktan sonra ya da otel müşterisinin hiç olmadığı ya da en az olduğu sabaha karşı olan saatlerde otel ilaçlama alanları içerisinde ilaçlama yapılır. Tüm otel müşterileri odalarına çekilmişken, havuz kenarları, sinek bar, yemekhaneler, mutfak, lobi, resepsiyon, havuz daireleri, yönetim ofisleri, tiyatro oyun salonları, teras, çamaşırhane, jeneratör daireleri, restoranlar, tüm ortak kullanım alanları böceğin türü ve yoğunluğuna bağlı olarak uygun ilaç ve ekipmanlarla ilaçlanır.

Otel Bahçe İlaçlama

Peyzaj ve bahçe bitki türlerine göre özel ilaçlar ziraat mühendislerince seçilir. Bahçe zararlılarıyla mücadelede rüzgârsız havalarda ulv cihazı ya da sırt tipi pülverizatörlerle Özel elbise ve koruyucu maskeler ile çevreye zarar vermeden ilaçlama yapılır. Kullanılan tüm ilaçlar uygulamalar, marka, miktar ve saatlerinin olduğu detaylı bir rapor ile Otelin ilgili birimine verilir. Uygulanılacak programda kullanılması düşünülen teknoloji ve ilaçların çevreye ve hedef dışı canlılara olumsuz etki yapmaması, uygulama aşamasında iklim ve çevre koşullarına uygun olması gerekmektedir. Programı sürdürmek için gerekli olan bilgiler ile tecrübe gerektiren konularda yeterli eğitimli personelle sahip olunmalıdır. Yapılan uygulamalar ile birlikte insanlar ve çevre üzerine toksit risk yüklenmemelidir.

30 Ağustos 2019
89 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN